Vi bruker informasjonskapsler for å forbedre opplevelsen din, analysere trafikken vår og for markedsføringsformål.

Preferansesenter for personvern

Når du besøker våre nettsider plasseres en informasjonskapsel, også kalt cookie, i din nettleser. Du kan lese mer om de ulike formål under og velge hva du ønsker at godta. Les mer i vår personvernklæring.

Informasjonskapsler som nettstedet ikke kan fungere skikkelig uten. Dette inkluderer informasjonskapsler for tilgang til sikre områder og CSRF-sikkerhet. Vær oppmerksom på at Crafts (CMS) standard informasjonskapsler ikke samler inn personlig eller sensitiv informasjon.

Statistiske informasjonskapsler hjelper oss å forstå hvordan besøkende bruker nettstedet ved å samle inn og rapportere informasjon anonymt.

Markedsføringskapsler brukes til å spore besøkende på tvers av nettsteder. Hensikten er å vise annonser som er relevante og engasjerende for den enkelte bruker og dermed mer verdifulle for utgivere og tredjepartsannonsører.

No cookies in this category

  • Hjem
  • Nyheter
  • Månedens konsulent november: Casper Femtegjeld Sletten

Månedens konsulent november: Casper Femtegjeld Sletten

Overgangen fra studier til arbeidsliv kan være alt annet enn rett frem. For Casper Femtegjeld Sletten ble starten preget av et ønske om å finne en relevant HR-rolle – og en erkjennelse av at det ikke alltid er lett å få foten innenfor. Gjennom dialogen med HR-huset fant han akkurat det han lette etter: En mulighet til å utvikle seg, utforske HR-faget bredt og komme inn i et miljø som matcher både ambisjonene og kompetansen hans.
Casper SLETTEN 02

Som nyutdannet ønsket Casper å bygge erfaring raskt – og bredt.

– Det var utfordrende å få relevant jobb rett etter studiene. Derfor ønsket jeg å finne en vei inn der jeg kunne bygge erfaring raskt og få testet hvilke områder innen HR jeg trivdes best med, forteller Casper.

– HR for Hire og konsulentrollen gir en unik mulighet til å teste ulike områder innen HR, og samtidig få støtte fra erfarne rådgivere. Det gjør læringskurven bratt, men utrolig spennende, sier han.

Konsulentopplevelsen

Han beskriver starten som konsulent i HR-huset som både intens, lærerik og motiverende:
– Det ga meg et tydelig bilde av hva jeg liker å jobbe med, hva jeg er god på og hvor jeg kan utvikle meg videre.

For Casper er kombinasjonen av mennesker og teknologi midt i blinken.
– Jeg liker at konsulentrollen lar meg jobbe både med mennesker og digitale HR-løsninger. Det gir en god balanse mellom analyse, systemforståelse og relasjonsbygging.

Han trekker spesielt frem hvor viktig det er å være tilpasningsdyktig:
– Nye prosjekter, nye systemer, nye miljøer. Du må raskt sette deg inn i behovene. Det har gjort meg både tryggere og mer fleksibel som HR-person.

Samtidig har han alltid følt HR-huset i ryggen:
– Det betyr mye å ha noen å sparre med om alt fra lønn til HR-faglige spørsmål. Jeg har en månedlig sparring, og det gir både trygghet og retning.

Casper SLETTEN 02

“HR handler om å skape en arbeidshverdag der mennesker har både verktøyene, kompetansen og tryggheten de trenger for å lykkes.”

- Casper Femtegjeld Sletten, HR-konsulent i HR-huset

Dagens oppdrag i Nexans

Casper er i dag utleid til Nexans, hvor han jobber som HR Talent Coordinator. Her har han fått ansvar som strekker seg på tvers av land, kurs, ledere og digitale systemer.

– Det er utrolig givende å få være med å utvikle mennesker på den måten. Talentutvikling og læring er områder jeg virkelig brenner for, sier han.

Hans hovedoppgaver inkluderer:
  •  Koordinering og gjennomføring av talent- og utviklingsprosesser
  •  Koordinering av lederkurs på tvers av land og lokasjoner
  •  Arbeid med HR-systemer og digitale løsninger
  •  Bidrag i prosjekter innen læring og kompetanseutvikling
  •  Støtte til ansatte i deres Individual Development Plans (KPI-er, mål og utvikling)

ASV HR Huset situasjoner web 31

Teknologi, struktur og utvikling

Casper brenner for teknologi, struktur og utvikling – og han ser for seg en karriere der disse tre møtes.

– Jeg ønsker å bli enda sterkere innen HR-systemer og være en nøkkelressurs i prosjekter der teknologi og HR møtes. På sikt vil jeg være med og skape målbar verdi for organisasjoner gjennom gode digitale prosesser og utvikling av mennesker.

– Jeg jobber særlig godt med HR-systemer, læringssystemer, kursdesign og prosesser som gjør det enklere for ansatte å tilegne seg ny kompetanse.

– Jeg setter meg raskt inn i nye oppgaver og liker å levere arbeid av høy kvalitet. Jeg tror kombinasjonen av struktur og positivitet gjør at mange synes det er lett å jobbe med meg, sier han.

I tillegg trekker han frem erfaring fra lagidrett:

– Jeg har spilt lagidrett hele livet. Det gjør at samarbeid og relasjonsbygging faller veldig naturlig. Jeg liker å få folk til å dra i samme retning.

Månedens HR-profil oppsummert

Casper Sletten: HR-konsulent via HR for hire i HR-huset

HR-kompetanse: Digital HR og HR-tech, HR-systemer, læringssystemer, kursdesign og prosesser.

Utleid til: Nexans

Fun fact: Casper har representert Norge i innebandy – både på yngre landslag og seniorlandslaget.

Trenger du en HR-konsulent? Ikke nøl med å ta kontakt med Ellen Furu, Maiken Eriksen og Tone Medbøe. Du kan også sende oss en e-post i kontaktboksen.

Photo 1565277441243 2be39689f95b

Jeg vil diskutere mitt behov for en HR-konsulent

Takk for henvendelsen din. Du vil høre fra oss så snart som mulig.