Internship i HR-huset: Praktisk læring om HR i arbeidslivet

Da Nikolai de Lange Nilsen skulle velge internship bedrift ville han velge et sted hvor han kunne lære fra de beste. Vi i HR-huset kunne ikke vært mer fornøyde med at valget falt på oss.

  • Hjem
  • Nyheter
  • Internship i HR-huset: Praktisk læring om HR i arbeidslivet
ASV HR Huset situasjoner feb2025 web 01

En ny internship-periode nærmer seg avslutningen hos HR-huset, og vi har vært så heldige å få jobbe med enda en dyktig student med et brennende ønske om å både lære og bidra. Nikolai De Lange Nilsen, som tar en Bachelor i organisasjonspsykologi, HR og ledelse ved BI, har imponert oss med sin innsats og engasjement.

I dette intervjuet kan du bli kjent med en særdeles dyktig og ambisiøs student.

Inspirerende arbeidsmiljø

Hvorfor ville du være intern i nettopp HR-huset?

-Jeg søkte meg til HR-huset fordi det er et ledende kompetansehus innen HR, og jeg ønsket å lære fra de beste. Allerede ved første møte opplevde jeg en varm og inkluderende kultur, og det virket tydelig at menneskene her brenner for faget og bryr seg om hverandre.

- HR-husets brede kompetanse innen rekruttering, organisasjonsutvikling og omstilling traff midt i blinken med mine interesser – og jeg så det som en unik mulighet til å koble teori med praksis i et miljø hvor mennesker står i fokus.

Hva håpet du å få ut av internshipperioden?

- Jeg ønsket først og fremst å sette teori fra studiet mitt i praksis, og bli kjent med hvordan HR faktisk utøves i næringslivet. Samtidig så jeg dette som en mulighet til å lære mer om meg selv som arbeidstaker – hva jeg trives med, hvor jeg kan bidra, og hvilke deler av HR-faget som virkelig engasjerer meg.

- Jeg håpet også å utvikle meg faglig gjennom tett samarbeid med erfarne rådgivere, og å bygge relasjoner med mennesker som inspirerer.

“Mitt største mål er å skape arbeidsplasser der folk føler seg sett, verdsatt og motivert.”

- Nikolai de Lange Nilsen
Media

Tillit og ansvar

Hvilke prosjekter og fagområder har du jobbet med i perioden?

- Jeg har jobbet med støtte i omstillingsprosesser, spesielt gjennom backoffice-arbeid og strukturering av prosesser, noe som har gitt innsikt i hvordan man skaper forutsigbarhet i krevende situasjoner. Jeg har også vært involvert i rekrutteringsarbeid, blant annet i ansettelsesprosessen av ny intern, og fått erfaring med hvordan man jobber strukturert og målrettet for å finne rett kandidat.

- Rollen har krevd fleksibilitet, struktur og initiativ, og jeg har hatt mulighet til å bidra der det trengs mest. Dette har vært en tillit jeg har fått, som jeg har satt svært pris på.

Hva er ditt inntrykk av HR-huset og internship-programmet?

- Inntrykket mitt har vært utelukkende positivt. Fra første dag har jeg blitt inkludert, fått ansvar og følt at jeg bidrar. HR-huset er et sted hvor det er høyt faglig nivå kombinert med et genuint fokus på samarbeid og deling av kunnskap.

- Det har vært inspirerende å oppleve hvordan kollegene jobber på tvers av avdelinger, og hvor mye de investerer i oss som interns. Det gir en ekte følelse av å være en del av teamet.

Mennesker og organisasjon

Hvilke ambisjoner har du? Hvilket område innenfor HR ønsker du å jobbe med?

- Jeg ønsker å jobbe i skjæringspunktet mellom mennesker og organisasjon – der hvor gode prosesser bidrar til både trivsel og resultater. Jeg har en spesiell interesse for omstilling og organisasjonsutvikling, og ser for meg en rolle hvor jeg kan bidra til å bygge sterke team og gode arbeidsmiljøer.

- På sikt drømmer jeg om å ha en rolle der jeg kan påvirke organisasjoner ved å skape en arbeidsplass der folk trives, er motiverte og presterer godt.

Hva er dine store «missions» og mål med ditt virke i arbeidslivet?

- Mitt største mål er å skape arbeidsplasser der folk føler seg sett, verdsatt og motivert. Jeg tror på at når mennesker trives og er motivert, så presterer de også bedre – og det skaper en positiv spiral både for individet og organisasjonen.

- Jeg ønsker å bidra til utvikling av trygge, inkluderende og fremoverlente arbeidsmiljøer.


Nikolai de Lange Nilsen har vist en imponerende evne til å tilpasse seg og lære raskt, samtidig som han har bidratt med verdifulle perspektiver og ideer til vårt team. Hans lidenskap for HR og ledelse skinner gjennom i alt han gjør, og vi er sikre på at han har en lys fremtid foran seg. Kanskje han en dag blir en del av ditt HR-team? Vi ønsker Nikolai masse lykke til videre!

ASV HR Huset situasjoner feb2025 web 10

Vi tar gjerne kontakt med deg!

Takk for henvendelsen din. Du vil høre fra oss så snart som mulig.

Vi bruker informasjonskapsler for å forbedre opplevelsen din, analysere trafikken vår og for markedsføringsformål.

Preferansesenter for personvern

Når du besøker våre nettsider plasseres en informasjonskapsel, også kalt cookie, i din nettleser. Du kan lese mer om de ulike formål under og velge hva du ønsker at godta. Les mer i vår personvernklæring.

Informasjonskapsler som nettstedet ikke kan fungere skikkelig uten. Dette inkluderer informasjonskapsler for tilgang til sikre områder og CSRF-sikkerhet. Vær oppmerksom på at Crafts (CMS) standard informasjonskapsler ikke samler inn personlig eller sensitiv informasjon.

Statistiske informasjonskapsler hjelper oss å forstå hvordan besøkende bruker nettstedet ved å samle inn og rapportere informasjon anonymt.

Markedsføringskapsler brukes til å spore besøkende på tvers av nettsteder. Hensikten er å vise annonser som er relevante og engasjerende for den enkelte bruker og dermed mer verdifulle for utgivere og tredjepartsannonsører.

No cookies in this category